haftegi
16 مرداد 1401 - 22:19

آب مناطق جنوبی شهر کرمانشاه با رفع مشکل تا پایان امشب وصل می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت: گروه‌های مدیریت بحران شرکت‌های آبفا با همکاری توزیع برق توانستند مشکل برق تأسیسات ایستگاه پمپاژ الفتی‌نیا را برطرف کنند و تا پایان امشب آب تمامی مناطق جنوبی شهر کرمانشاه وصل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «ابراهیم رحیمی زنگنه» عصر یکشنبه برای پیگیری وضعیت آبرسانی سیار در مناطق جنوبی کلانشهر کرمانشاه با حضور در محله‌های زیباشهر، خیام و سعدی، ضمن گفت وگو با اهالی محل بر روند آبرسانی سیار به منازل مردم و مجتمع‌های مسکونی نظارت کرد.

ابراهیم رحیمی زنگنهوی اظهار داشت: به‌دلیل مشکلات به‌ وجود آمده در تاسیسات برقی ایستگاه پمپاژ الفتی‌نیا، ساکنان برخی محله‌های جنوب شهر کرمانشاه همچون زیباشهر، پردیس، خیام، سعدی و غیره با قطعی آب روبرو هستند که از شنبه شب آبرسانی سیار در این مناطق در حال انجام است.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با بیان اینکه تانکرهای آبرسانی سیار از شب گذشته در مناطق جنوب شهر کرمانشاه حضور دارند، گفت: نماینده فرمانداری کرمانشاه نیز بر نحوه آبرسانی نظارت داشته است و باتوجه به وسعت مناطق جنوب شهر کرمانشاه، تانکرهای آب سپاه و ارتش هم به کمک آبفا آمده‌اند.

وی در رابطه با قطعی آب مناطق جنوبی شهر کرمانشاه در فصل گرم سال خاطرنشان کرد: هم‌اکنون مناطق مرکزی و شمالی شهر کرمانشاه کمبود آب ندارند و برای برطرف شدن کمبود در جنوب شهر، یک خط انتقال آب از مخزن چمن به مخزن جمهوری به‌ طور جهادی در حال احداث است که تا پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.

شهر کرمانشاه با داشتن هشت منطقه شهری بیش از نیمی از جمعیت استان را در خود جای داده است.

استان دو میلیون نفری کرمانشاه ۳۷۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 547379