haftegi
12 مرداد 1401 - 17:47

برگزاری باشکوه‌ آیین‌های عاشورایی بالاترین معروف است

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر محدود به موضوع عفاف و حجاب نیست، گفت: برگزاری باشکوه‌ آیین‌های عاشورایی بالاترین معروف است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه که با حضور حضرت آیت الله علما امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مقامات و مدیران دستگاه‌های عضو برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه اساسی و یک تکلیف همگانی بوده و تلاش برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر آئین‌های عاشورایی و حسینی یکی از بالاترین و ارزشمندترین معروف‌ها در جامعه اسلامی است.

خبرنگار مهروی افزود: امر به معروف و نهی از منکر دارای ابعاد بسیار گسترده سیاسی، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی است و تنها به حوزه حجاب و عفاف محدود نمی‌شود.

استاندار کرمانشاه بر ضرورت تدوین یک برنامه مناسب برای پیشبرد حوزه امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه تاکید و تصریح کرد: باید اولویت‌های اصلی امر به معروف و نهی از منکر در هر حوزه مشخص شود و انجام این اولویت‌ها از دستگاه و یا مجموعه مربوطه مطالبه شود.

امیری مقدم خاطرنشان کرد: کارمندان دستگاه‌های دولتی باید رفتاری اسلامی و انقلابی داشته باشند و مدیران نیز در زمینه رعایت مناسب مسائل اعتقادی در ادارات دولتی، به عنوان یک وظیفه دائمی کوشا باشند.

وی از مساجد و هیأت‌های مذهبی به عنوان ۲ نهاد مهم و اثرگذار در عرصه امر به معروف و نهی از منکر یاد کرد و گفت: در گذشته هیأت‌های مذهبی رابطه بسیار نزدیکی با هم داشتند و این نزدیکی دل‌ها به یکدیگر بستر بسیار مناسبی برای تقویت معنویت عاشورایی در جامعه بود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: کرمانشاه امروز بیش از هر چیز نیازمند تقویت روحیه همدلی و همراهی میان مجموعه‌های مذهبی و انقلابی است و در این راستا همه باید برای نزدیک شدن دل‌ها، تلاش کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 528157