haftegi
30 آبان 1401 - 08:53

تقدیر تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) از مادر شهید "مرتضی کردی"

مدیرکل بنیاد شهید شهرستان‌های استان تهران و تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) با حضور در منزل شهید "مرتضی کردی" با قدردانی از صبر و استقامت مادر این شهید ابراز داشت که مادران شهدا راویان ناب و گنج‌نامه‌های دوران دفاع مقدس هستند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با همراهی تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شامگاه یکشنبه با حضور در منزل شهید والامقام "مرتضی کردی" از صبر و استقامت مادر این شهید قدردانی کردند.

خبرگزاری تسنیمریریعباسعلی رضایی در دیدار با مادر شهید والامقام "مرتضی کردی" از شهدای جهادگر دوران دفاع مقدس اظهار داشت: والدین شهدا تاریخ‌سازند و همراهی و استقامتی که از ناحیه مادران شهدا و رزمندگان در جریان جنگ تحمیلی به منصه ظهور رسید همچون گنجی در تاریخ دفاع مقدس ماندگار شد.

وی بیان رسا و بلیغ مادران شهدا در بازتعریف خاطرات دوران دفاع مقدس و نحوه شهادت فرزندانشان را به‌عنوان منبعی غنی در حفظ دستاورد‌ها و حماسه شهیدان در دوران دفاع مقدس برشمرد و افزود: رهبری معظم انقلاب بار‌ها از جنگ تحمیلی به‌عنوان یک گنج یادکردند و امروز وقتی پای صحبت مادرانی می‌نشینیم که بیش از 30 سال چشم به راه خبری از فرزندشان روز‌ها را سپری کردند، تعابیر ناب و گنج‌نامه‌های دوران دفاع مقدس را از این عزیزان می‌بینیم.

وی با تأکید بر اهمیت تولید و مستندسازی تاریخ شفاهی والدین شهدا گفت: امروز تکریم، دیدار و مستندسازی خاطرات والدین شهیدان به‌عنوان مصادیق عینی از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با جدیت تهیه و تولید مستند شفاهی خاطرات والدین شهیدان را دنبال می‌کند و اقدامات خوبی هم در این راستا انجام شده که بخشی از آن نیز هم‌اکنون از شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال پخش است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران خادمی مادران شهدا را یک افتخار بزرگ دانست و خطاب به مادر شهید گفت: ما مدیون این همه گذشت و فداکاری شما هستیم و جریان انقلاب به مدد انفاس قدسی شهیدان و حضور شما مادران شهدا با عزت و اقتدار جریان دارد.

حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نیز در این دیدار با عرض تبریک و تسلیت رجعت پیکر این جهادگر شهید به مادر و خانواده شهید، بازتعریف خاطرات دوران دفاع مقدس توسط والدین شهدا و رزمندگان را مهم و اثربخش دانست و اظهار داشت: فعالان فرهنگی به ثبت و انتشار این خاطرات همت کنند و نگذارند این‌ها فراموش شود.

وی گذشت و فداکاری را از خصوصیات مهم شهدا برشمرد و افزود: تاریخ دفاع مقدس سراسر از همین ایثار و گذشت‌هاست و در همان سال‌های جنگ مجروحان بسیاری را سراغ داشتیم که با وجود جراحات بسیار، باز هم برای حضور در جبهه‌ها اصرار داشتند.

پیکر شهید "کردی" پس از 34 سال در شهرری تشییع شد+فیلم

پیکر شهید "کردی" پس از 34 سال در شهرری تشییع شد+فیلمدر این دیدار از صبر و استقامت 34 ساله این مادر بزرگوار شهید قدردانی شد و حجت‌الاسلام قاضی عسکر از این مادر شهید دعوت کرد تا در مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزجع مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرکت کند.

گفتنی است شهید "مرتضی کردی" بیست و هشتم تیر 1351، در شهرستان ری به دنیا آمد و از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت و دوازدهم مرداد 1367، با سمت جهادگر در جزیره مجنون بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

پیکر مطهر شهید کردی از شهدای دفاع مقدس، پس از گذشت 34 سال، در تفحص‌های اخیر در منطقه عملیاتی مجنون، از طریق آزمایش DNA شناسایی و به وطن بازگشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 870034