haftegi
30 آبان 1401 - 08:24

۲۰ پروژه محرومیت زدایی توسط بسیج سازندگی گیلان در دست اجرا است

رشت- معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اجرای بیش از ۲۰ پروژه محرومیت زدایی بسیج در این استان گفت: پروژه‌های آبرسانی در تالش، خمام، رودبار و سیاهکل اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ احمد رضا منشوری شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه بسیج نیازهای آینده را تشخصی می‌دهد و یک نگاه امیدآفرینی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی ایجاد می‌کند، گفت: بسیج ارتقای سازندگی و خدمات دهی برای مردم را تأمین و در مصون سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند تسهیل ازدواج و کاهش طلاق مشارکت دارد.

خبرنگار مهرمعاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان افزود: بالابردن امنیت جامعه، اهتمام به شکوفایی استعدادهای تحصیلی جوانان، تلاش برای دستیابی به علوم و فنون افتخارآمیز، امنیت زدایی درونی برای کشور از طریق مردم از جمله برنامه‌های بسیج است.

بالابردنوی با بیان اینکه بیش از ۲۰ پروژه محرومیت زدایی از طریق بسیج سازندگی در گیلان در دست اجرا است، بیان کرد: پروژه‌های آبرسانی در تالش، خمام، رودبار و سیاهکل که قرار است طی آن ۷۵۰ کیلومتر لوله گذاری و ۳۱ حلقه آب چاه و ۴۸ مخزن آب و ۴۸ ایستگاه پمپاژ آب جاگذاری شود.

خمامسرهنگ منشوری با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ گروه جهادی در استان گیلان ثبت شده و اکنون در هفته بسیج ۸۰۰ گروه جهادی فعال هستند، عنوان کرد: در هفته بسیج امسال ۷ پروژه آبرسانی در تالش افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیج طی ۴ سال اخیر، ۲ هزار واحد مسکن محرومان را ساخته و تحویل داده است، تصریح کرد: ساخت ۵۰۰ واحد در دست اجرا است.

سرهنگ منشوری با بیان اینکه بسیج سازندگی ۶۱۹ شغل در سال گذشته و شش ماهه اول امسال ایجاد کرده است، افزود: در ۵ سال اخیر، ۶ هزار و ۳۴۵ شغل توسط بسیج سازندگی ایجاد شد و بیش از ۶۰۰ نفر در ۳۲ عرصه فعالیت دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح رویش امید گفت: بسیجیانی که ازدواج کرده اما مشکل ناباروری دارند به صورت رایگان مداوا می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 869934