haftegi
25 آبان 1401 - 12:24

رئیس پلیس استان کرمان: چرخه درمان معتادان متجاهر معیوب است

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: چرخه درمان معتادان متجاهر معیوب است و این افراد پس از درمان رها می‌شوند که باید برای بازگرداندن این افراد به زندگی اقدامات لازم انجام شود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار عبدالرضا ناظری صبح امروز در دیدار سردار مسعود زاهدیان معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به حضور معتادین متجاهر در استان کرمان، اظهار داشت: در استان سرریز این معتادان را از استان‌های دیگر نیز داریم.

خبرگزاری تسنیمکرمانوی با بیان اینکه زیرساخت‌های استان کرمان برای نگهداری و درمان معتادین متجاهر متناسب با تعداد این افراد نیست، ادامه داد: در استان تنها دو کمپ مرکز ماده 16 و اردوگاه کرامت سپاه را داریم که جوابگوی نیاز استان کرمان نیست.

افزایش نگران‌کننده تعداد معتادان متجاهر در کرمان

افزایش نگران‌کننده تعداد معتادان متجاهر در کرمانفرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتباراتی گذاشته تا بخشی از اردوگاه کبوترخان برای نگهداری معتادین متجاهر آماده بهره‌برداری شود، گفت: با بهره‌برداری از آن می‌توانیم از 2 هزار نفر معتاد در این اردوگاه نگهداری کنیم.

وی با بیان اینکه چرخه درمان معتادان متجاهر کامل نیست و این افراد پس از درمان رها می‌شوند، ادامه داد: در درمان این افراد چرخه معیوبی داریم.

ناظری با اشاره به اینکه برای درمان موثر این افراد نیازمند کمک و همراهی دیگر دستگاه‌ها هستیم، بیان کرد: باید با همکاری دیگر سازمان از جمله فنی و حرفه‌ای، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنایع و معادن استان برای اشتغال و برای بازگرداندن این افراد به زندگی اقدامات لازم انجام شود.

اعتبارات دولتی برای مدیریت مراکز ترک اعتیاد کافی نیست

اعتبارات دولتی برای مدیریت مراکز ترک اعتیاد کافی نیستمعضل درمان معتادان متجاهر در استان کرمان برطرف شود

معضل درمان معتادان متجاهر در استان کرمان برطرف شودوی با اشاره به اینکه حضور این افراد در سطح جامعه تبعات امنیتی به دنبال دارد، گفت: عمده سرقت‌های ما خرد است که توسط معتادین متجاهر و افاغنه انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه وضعیت معتادین متجاهر در شأن کرمان نیست، گفت: امیدوار هستیم سفر معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر به استان کرمان دستاوردهای خوبی برای این حوزه داشته باشد.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 858618