haftegi
25 آبان 1401 - 16:51

اردوغان: تکذیب حمله موشکی به لهستان توسط روسیه مهم است

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که اظهارات روسیه در خصوص دست نداشتن در حمله موشکی به لهستان برای وی مهم است و او به آن احترام می‌ گذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز چهارشنبه و پس از برگزاری اجلاس سران گروه- ۲۰ در اندونزی در مرکز رسانه‌ای این کشور نشست خبری برگزار کرد.

خبرگزاری مهررئیس جمهور ترکیه در خصوص سقوط موشک در لهستان گفت: روسیه اعلام کرد که در این حمله نقشی نداشته؛ اظهارات روسیه برای من مهم است و به آن احترام می‌گذارم.

«رجب طیب اردوغان» در خصوص حمله تروریستی در منطقه بی اوغلو در شهر استانبول اعلام کرد: کسانی که به بهانه مبارزه با داعش از گروه های تروریستی حمایت می کنند، شریک جرم خونی هستند که ریخته شده است. بار دیگر تاکید می‌ کنم که در آینده کشور و منطقه ما هیچ گونه تروریسمی جای نخواهد داشت.

اردوغان با اشاره به تلاش‌های ترکیه برای کریدور غلات و امنیت غذایی جامعه جهانی اضافه کرد: مذاکرات مان در مورد کریدور غلات ادامه دارد و معتقدم که ادامه خواهد یافت؛ مشکلی وجود ندارد. در حالی که تلاش می کنیم روسیه و اوکراین را سر یک میز مذاکره بنشانیم، نیازی به یافتن یا حذف شریک سوم در این جنگ نیست.

منابع خبری شامگاه سه شنبه از اصابت دو موشک به خاک لهستان در مرزهای اوکراین خبر دادند. این منابع اعلام کردند که این موشک‌ها به روستایی لهستانی در نزدیکی مرز اوکراین اصابت کرد که در نتیجه آن دو نفر کشته شدند. اصابت موشک به روستای لهستان هنگام حمله موشکی گسترده روسیه به زیرساخت‌های اوکراین رخ داد، اما وزارت دفاع روسیه هر گونه شلیک عامدانه یا اشتباهی موشک به سمت خاک لهستان را تکذیب کرده است.

ساعاتی پیش مقامات آمریکایی اعلام کردند اطلاعات اولیه نشان می‌دهد نیروهای ارتش اوکراین عامل حمله موشکی به خاک لهستان هستند که موجب مرگ ۲ نفر شده است. به گفته این مقامات نیروهای اوکراینی دیروز هنگام مقابله با حملات سنگین روسیه، ۲ موشک به روستای مرزی لهستان شلیک کردند.

پیش از آن هم رئیس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با سران گروه هفت و سران اعضای ناتو در اندونزی در جمع خبرنگاران گفت اطلاعات اولیه نشان می‌دهد بعید است موشک‌های شلیک‌شده به لهستان از خاک روسیه شلیک شده باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 859506